Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret

    Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri münasebetiyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Adem Yavaş, Kartepe Turizm MYO Müdürü Prof. Dr. Sami Karacan, Ramada Plaza İstanbul Asia Airport Genel Müdürü Kenan Saral, Ramada Plaza İzmit Genel Müdürü Cengiz Caner, The Ness Termal Spa Cenventiın Genel Müdür Yardımcısı Arif Tanta, Otel Asya Müdürü Nazmi Çaycı, TÜRSAB Yedigöller BYK Genel Sekreteri Adnan Turan ve Şube Müdür Vekili Hülya Özer; Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulunarak, çiçek takdim ettiler ve rozet taktılar.
    İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ziyarette yaptığı konuşmasında; “Kocaeli her ne kadar sanayi kenti olsa da gerek tarihi, gerek kültürü, denizi, doğal güzellikleriyle kültür ve turizm çeşitliliğinin yapılacağı bir ilimizdir. Çok sayıda müzemiz var ve Turizmin alt yapısı oluştu. Sayın Valimizin desteğiyle yapılan çok güzel çalışmalar var. Sayın Valimize turizm alanındaki destekleri ve katkıları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gerek tarihi eserlerimiz, gerekse şuanda devam etmekte olan Kültür Tepesi projesi Kocaeli’ye bir artı değer kazandıracak” dedi. Daha sonar kabullerinden dolayı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür etti.
   Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise yaptığı konuşmalarında; “Turizm haftamızı kutluyorum. Dünyanın bilinen bütün tarihi geçmişinin, doğal güzelliklerinin bir arada bulunduğu güzel ülkemizde bu haftanın Kocaeli’mizde de anlamlı, yararlı ve kalıcı sonuçlar getirerek kutlanmasını diliyorum. Kocaeli’miz; Türkiye’nin çok özel ve güzel bir köşesi. Kocaeli’nin tek boyutlu tanımlanmasını şüphesiz kabul etmemiz mümkün değil. Kocaeli Türkiye’yi taşıyan bir sanayi, üretim ve ekonomi şehridir. Türkiye’nin hedefleme ve geleceğe doğru büyük yürüyüşünde çok büyük zenginlikler sunan bir şehirdir. Bunun yanı sıra gezilesi, görülesi ve yaşanılası çok büyük güzellikleri olan bir şehirdir. Çok uzun süre bilinmesine rağmen tanıtılmasında, turizme konu edilmesinde geç kaldığımız bu zenginlikleri şimdi akılcı, planlı ve sürdürülebilir perspektifte hem iç, hem de dış turizme kazandırmak sorumluluğundayız. Yeşilin mavi ile buluştuğu, denizinden gölüne bir geçiş oluşturduğu, çok yoğun sanayi ve yoğun konut yerleşimiyle bunalan insanlar için bir nefes alıp hayata dokunmak için çok özel fırsatların oluştuğu, her düzeyde hobi etkinliklerinin flora ile buluştuğu çeşitlendirilebilir turizm başlıklarında sağlık, kongre, kültür, doğa, inanç başlıklarında inanılmaz fırsatların bulunduğu bir büyükşehirdir. Bu perspektifte baktığımız zaman bu sorumlulukla hareket ederek gerek karar alıcılar, gerek sektörün paydaşları, yatırımcılar, gerekse seyahat acentelerimiz, eğitim veren yükseköğrenim kurumlarımız bu bütünlüğü doğru bir şekilde değerlendirerek yönetmek zorundayız. Dünyada turizm harcamaları her geçen gün artıyor. Turizmi sadece bir boyutuyla değil, birçok boyutuyla düşündüğümüz zaman genelde Türkiye’nin, özelde Kocaeli’nin daha çok yapacağı işler var. Artık Kocaeli’mizde denize girebiliyor, mavi bayraklı plajları insanlarımızla buluşturabiliyoruz. Karadeniz kıyısında gittikçe artan bir talebin konusu olan Kefken ve Kerpe ile Kartepe kayak merkezleriyle, doğal ve hobi turizmiyle çok büyük yatırımlar yapıldığını görüyoruz. Bu kadar büyük bir potansiyelin kongre turizminin dışında kalması sağlık turizminde giderek yükselen yeni yatırımlarla bu iddianın geleceğe taşınması çok açık bir gerçek olarak görülüyor. Yeni dönemde müzelerin özellikle etnografik ve kültürel değerlerin sunulduğu müzelerin turizme çok önemli kazanç sağlayacağını düşünüyorum. Hafta münasebetiyle sizlere ve sizlerin şahsında sektörün tüm paydaşlarına başarılar diliyorum'' dedi.
  • Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  • Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  • Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  • Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  • Turizm Haftası’nda Vali Güzeloğlu’na ziyaret