Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Haftası’nda Kerpe Sahili’nde Kıyı Temizliği Yapıldı

    Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 41 Turizm Haftası kapsamında etkinliklerine devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi, Kocaeli Kandıra Kıyı Bandı Kültür, Koruma ve Gelişim Bölgesi Birliği ve TEMA Vakfı işbirliğinde önceki gün gerçekleştirilen etkinlikte farkındalık yaratmak için, “ Kirletmeyelim” mesajıyla Kandıra sahilinde çevre temizliği yapıldı.
    Kandıra’nın Kerpe Sahili’nde gerçekleştirilen programa; İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, Kandıra Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Özcan, şube müdürleri Ali Kemal Hazır, Hülya Özer, Kandıra Anadolu Teknik Lisesi, Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Kefken Şehit Oğuz Kır İlkokulu, Özbay İlkokulu öğrencileri ile TEMA gönüllüleri katıldı.
    Temizlik öncesi bir konuşma yapan TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol, “ İlimizin gözde mekânlarından olan Mavi Bayraklı Kandıra sahili, özellikle yazın birçok misafiri ağırlıyor. Dolayısıyla çevre ve kıyı kirliği yaşanıyor. Bizde buradan bu güzel sahilimizin sahip çıkmak ve farkındalık yaratmak için ‘kirletmeyin’ diyoruz” İfadelerini kullandı.
    Daha sonra söz alan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan sözlerine katılan tüm duyarlı öğrenci ve çevreci gönüllülere teşekkür ederek başladı ve şöyle sürdürdü: “İlimizin en güzel sahillerinden birindeyiz. Çevremizi temiz tutmalıyız. Böylesi güzel yerler yıllar öncesinden bizlere kaldı. Sahip çıkıp temiz tutmak bizlerin görevi. Herkes kapısının önünü süpürürse inanın bu sorun en aza iner” dedi.
    Konuşmaların ardından, programa geçildi. Havanında güzel olması nedeniyle yoğun ilgi gören etkinlikte öğrencilerden, müdürlere kısacası 7’den 70’e herkes dağıtılan eldiven ve çöp poşetlerini alarak sahilde geniş bir temizlik taraması gerçekleştirdi. Oldukça anlamlı olan ve yaklaşık bir saat süren temizliğin ardından konuklara mancarlı pide, ayran ve helva ikramı yapıldı.
   
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı
  • Kerpe Sahilinde Kıyı Temizliği Yapıldı