Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Atatürk Şarkılarla Anıldı

      Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü anma programları kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosunun düzenlemiş olduğu şef Aysen Cengiz yönetimindeki “Atatürk'ü Anma” konseri Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
       Programa Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Hanım, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok ve eşi, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve eşi, Baro Başkanı Sertif Gökçe ve eşi, Vali Yardımcıları Ahmet Büyükçelik ve eşi ile Beyazıt Tunç, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve eşi, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan ve eşi, Garnizon Komutanlığı Kurmay Başkanı Alb. Ersin Aydemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, ile çok sayıda vatandaş katıldı.
       İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Balkaya’nın açılış konuşmasından sonra Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki Türk Müziği korosu 20 eser seslendirdi ve ardından sanatçılar ile vatandaşlar Atatürk ile İzmir Marşlarını hep birlikte coşku ile seslendirdi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Balkaya ve başkan yardımcısı Gül Güner’in Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’a çiçek takdim etmesinin ardından konuşma yapan Vali Aksoy şöyle konuştu:
       “Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü. Bu anlamlı gecede Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak hepimizin görev ve sorumluluğudur. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan itibaren çok önemli atılımlar gerçekleştirdi. Bundan sonrada bu atılımları gerçekleştirmeye devam edecektir. Bu akşam koromuz bizlere güzel bir gece yaşattı. Atatürk’ü yeniden anlamak ve onun düşüncelerini daha iyi bir noktaya taşıyabilme adına bize düşünme fırsatı verdi” Program sanatçılarla birlikte günün anısına çekilen fotoğraf ile sona erdi.
     
  • 10 Kasım Konseri (2).jpg
  • 10 Kasım Konseri (4).jpg
  • 10 Kasım Konseri (6).jpg
  • 10 Kasım Konseri (7).jpg
  • 10 Kasım Konseri (3).jpg
  • 10 Kasım Konseri (5).jpg
  • 10 Kasım Konseri.jpg