Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KOCAELİ' Yİ ANLATAN MASAL YARIŞMASI

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kocaeli’yi anlatan, “Masallarla Kocaeli” konulu para ödüllü masal yazım yarışması düzenliyor. Okul öncesi yaş gruplarına yönelik, yeni ve özgün masal metinlerinin yazılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada jüri; okul öncesi çocuklarımızın bilişsel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayacak evrensel değerler ile (doğruluk, dürüstlük, iyilik, ahlaklı ve erdemli olmak, yardımseverlik, hoşgörü...) çevre bilinci ve hayvan sevgisi gibi konularını dikkate alacak.

YARIŞMA TAKVİMİ

*Yarışmanın ilanı : 01 Ağustos 2018 
*Başvuru süresi : 06 Ağustos 2018 - 16 Kasım 2018
**Eser değerlendirmesi : 17 Kasım 2018 - 20 Aralık 2018
*Sonuçların ilan edilmesi : 28 Aralık 2018
*Ödül töreni : 16 Ocak 2019

KATILIM KOŞULLARI

*Yarışma jürisinde görev alanlar ve yakınları hariç, T.C vatandaşı herkes yarışmaya katılabilir. Yaş sınırlaması yoktur.
*Eser sahibi birden fazla masalla yada birden fazla kişi tarafından hazırlanan bir masalla da yarışmaya katılabilir.
*Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, özgün olmayan eserler yarışma dışı kalacaktır.t eserlerden yapılan alıntı ve kopyalar ile ilgili hukuki sorunlar, eser sahibinin sorumluluğundadır.
Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, özgün olmayan eserler yarışma dışı kalacaktır.
*Başvuru formu eksiksiz ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.turturizm.gov.tr yoluyla olacaktır. Masal metninin üzerinde katılımcının adı-soyadı ya da iletişim bilgilerine dair herhangi bir ibare bulunmayacak, sadece rumuz belirtilecektir.
Başvuru formu eksiksiz ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.
*Masallar Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılmalıdır. kitaplaştıracak, yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.

YAZIM KOŞULLARI

Masallar Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılmalıdır.
*5 sayfa ile sınırlıdır.
*Yazılacak eserler geleneksel masal tekniğine uygun olmalıdır.

BAŞVURUNUN YAPILACAĞI YER

*Telefon: 0 262 324 54 64izm Müdürlüğü (Sabancı Kültür Merkezi Karabaş Mah. Oramiral Salim Dervişoğlu Cad. No:78 İzmit /KOCAELİ 
Telefon: 0 262 324 54 64
 E-Posta: iktm41@kulturturizm.gov.tr

DEĞERLENDİRME KURULU

*Değerlendirme Kurulu: 
-KOÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi ve Türkçe Eğitimi bölümlerinden birer akademisyen, -Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Dili ve Edebiyatı branşından iki öğretmen, 
-Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce görevlendirilen bir personelden oluşur.

SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ

-Birincilik ödülü 3000 TL Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sayfası (www.kocaelikulturturizm.gov.tr) adresinden ilan edilecektir. Ayrıca başvuru sahiplerinin e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacaktır.

YARIŞMANIN ÖDÜLÜ

-Birincilik ödülü 3000 TL
-İkincilik ödülü 2000 TL
-Üçüncülük ödülü 1000 TL
-Mansiyon ödülü 500 TL
Kocaeli Masal Yarışması
Başvuru ve Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayınız Yarışma Şartnamesi

Başvuru Formu.docx