Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KOCAELİ VAN FUARINDA

     Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası desteği ve Ajans Asya Fuarcılık tarafından düzenlenen “9. Van Turizm ve Seyahat Fuarı” ile ‘2. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırması Kongresi’ne davetli olarak katıldı.
     İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Şube Müdürü Hülya Özer, Ayniyat Saymanı Turgut Dursun ile turizm personeli Seda Ulutürk’ten oluşan heyetin yer aldığı Kocaeli tanıtım standı davetliler tarafından büyük büyük ilgi görürken; Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtiçi Tanıtım ve Yayınlar Daire Başkanı Nezafettin Aydoğan stanttı ziyaret edenler önemli isimlerdi.
     Yoğun geçen ilk günde İl Kültür ve Turizm Müdürü Zanburkan, ziyaret sonrası Vali Zorluoğlu’ na teşekkür edip Kocaeli’yi tanıtan bir çanta hediye etti. Gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Adnan Zamburkan, “ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak kentimizi en iyi şekilde temsil ediyoruz” dedi. Tüm konuklara İzmit’in meşhur pişmaniyesi hediye edildi. Orta Doğu Expo Fuar ve Kongre Merkezinde açılışı yapılan fuarda 3 ülkeden 39 firma, yurt içinden 115 firma ile 263 katılımcı yer aldı. Fuar 30 Eylül Pazar gününe kadar açık olacak.

Kocaeli Van Fuarında
Kocaeli Van Fuarında