Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Cumhuriyet Karma Sergisi Tarihi Gar Binası'nda Açıldı

     Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteğiyle Tarihi Tren Gar Binası Sergi Salonu’nda açılan karma sergiye Vali Hüseyin Aksoy eşi Hülya Hanım, Milletvekili Haydar Akar, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ve davetliler katıldı.
     Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan tarafından kapıda karşılanan Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, daha sonra Cumhuriyet Karma Sergisini tek tek dolaştı. Sergiyi düzenleyen sanatçılar Nilgün Keskin Şener ve Birgül Özçelik Taşer’de Aksoy çiftine eşlik ederek yapılan eserler hakkında bilgiler aktardı. Vali Aksoy sergi gezisi sonrası emeği geçen sanatçıları tebrik etti.
     Kocaeli Valiliği tarafından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri, Kocaeli’den aktif sanatçılar ve Türkiye’nin farklı üniversitelerinde görevli akademisyenleri ile sanatçılarının bir araya gelerek düzenledikleri Cumhuriyet 2017 Karma Sergisinde; resim, heykel, seramik ve fotoğraftan oluşan eserler ile Türkiye genelinden 58 akademisyen ve 35 sanat gönüllüsünün eserleri yer aldı. Cumhuriyet Sergisi 3 Kasım tarihinde sona erecek.
  • Cumhuriyet Karma Sergisi
  • Cumhuriyet Karma Sergisi
  • Cumhuriyet Karma Sergisi
  • Cumhuriyet Karma Sergisi
  • Cumhuriyet Karma Sergisi